Tronditet Maqedonia, shitësja vret myshteriun me një plumb në kokë

Shitësja në një shitore fshati, me iniciale M.P. (33), sot në mëngjes në fshatin e Prilepit, Svetomitrani me pushkë gjuetie e ka vrarë bashkëfshatarin dhe të njohurin e saj, 43 vjeçarin N.D. Plumbi i shkrepur nga pushka e gjuetisë ka goditur 33 vjeçarin në kokë. Tani për tani nuk dihen shkaqet për vrasjen.