Home LAJME MAQEDONI Zaevi i përmbahet propozimit për të ulur pagat e administratës, por do...

Zaevi i përmbahet propozimit për të ulur pagat e administratës, por do të vendosë qeveria

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, sonte në emisionin “360 gradë” në Alsat, tha se ai mbetet në qëndrimin e uljes së pagës për administratën në 14 500 denarë, por qeveria do të kishte fjalën e fundit.

Në pyetjen specifike të gazetarit – nëse ai i qëndron propozimit të bërë më herët, Zaev u përgjigj:

“Unë i qëndroj asaj që kam thënë më herët, sepse jam seriozisht i vetëdijshëm për situatën ekonomike që po kalojmë, por e theksoj edhe një herë, palët janë një, qeveria është një tjetër, qeveria është shteti, qeveria është mbi të gjitha. Palët mund të sugjerojnë, por vendimi final i takon qeverisë, “tha Zaev.

Most Popular

SHB “Logos-A” dhuron libra falas online në kohën e pandemisë

SHB “Logos-A” dhuron libra falas online në kohën e pandemisë Në kohën kur pandemia e virusit Covid-19 ka kapluar globin dhe kur gjithë bota shfaq...

Kurti: Grenellin e kam shikuar dy herë në sy, asnjëherë nuk i kam thënë do ta heqim taksën 100 për qind

Kurti tha se nuk i ka thënë asnjëherë Grenellit se do të heqë taksën 100 për qind pa reciprocitet, shkruan lajmi.net. Grenell më herët në...

Dy muaj nga vdekja e Kobe Bryant, Vanessa ndan një video emocionuese të tij

Vanessa Bryant ndau një video të ëmbël të burrit të saj Kobe duke folur për stërvitjen e vajzës së tyre Gianna në Instagram të...

Ali Ahmeti na e solli NATO-n me durimin dhe qetësinë e tij!

Votimi i Kuvendit të Kosovës kundër Albin Kurtit nuk ka ulur aspak simpatitë e shqiptarëve për Vetëvendosjen, e as për liderin e saj. Përkundrazi,...

Recent Comments